Atrakcje

Home / Atrakcje

Atrakcje w okolicy naszego hotelu.

Atrakcje

Spływ Przełomem Dunajca

Spływ Przełomem Dunajca

Spływ Przełomem Dunajca łodziami Flisackimi to jedna z największych atrakcji regionu. Z powodzeniem nazwać ją możemy wręcz atrakcją na skalę europejską. Przełom Dunajca jest bowiem jednym z najpiękniejszych przełomów na naszym kontynencie.

Rejs statkiem po jeziorze Czorsztyńskim

Rejs statkiem po jeziorze Czorsztyńskim

Rejs statkiem po jeziorze Czorsztyńskim odbywa się o każdej pełnej godzinie od maja do października i trwa 50 minut. Statek Harnaś może zabrać na rejs jednorazowo 130 osób co gwarantuje, że pomieszczą się zarówno osoby indywidualne jak również większe grupy zorganizowane.

Zapora w Niedzicy

Zapora w Niedzicy

Zapora w Niedzicy powstała ona w wyniku spiętrzenia wód Dunajca potężną zaporą ziemno-betonową. Po koronie zapory możliwe jest spacerowanie. Promenada otwarta jest dla turystów przez cały dzień.

Zabytki

Zamek Pieniński

Zamek Pieniński

Zamek Pieniński jest najwyżej położoną Polską warownią. Dziś w zasadzie pozostały po nim jedynie ruiny – mur obronny o długości około 90 metrów, zarys kwadratowej wieży lub też komnaty oraz pozostałości ocembrowanej cysterny, która służyła do gromadzenia wody z wysychającego już wówczas Źródełka św. Kingi. To naprawdę niewiele biorąc pod uwagę monumentalną, historyczną postać zamku. Jego historia sięga drugiej połowy XIII wieku. Według legendy wzniósł go sam Bolesław Wstydliwy dla swojej żony Kingi. Ponoć ta schroniła się tutaj w 1287 roku przed tatarską nawałnicą. O zamku Pieńskim krążą liczne legendy m.in. ta o ukrytym w jego ruinach skarbie.

Zamek w Czorsztynie

Zamek w Czorsztynie

Zamek widoczny z okien hotelu po drugiej stronie jeziora

Zamek w Czorsztynie został wzniesiony w XIV wieku z inicjatywy Kazimierza Wielkiego, jako warowania graniczna, której zadaniem było strzeżenie szlaku handlowego oraz dyplomatycznego usytuowanego w dolinie Dunajca. Jako oficjalna twierdza królewska rezydował w niej starosta. Funkcję tę przez pewien czas pełnił legendarny Zawisza Czarny z Garbowa.

Zamek Dunajec w Niedzicy

Zamek Dunajec w Niedzicy

Zamek oddalony 500m od hotelu

Zamek Dunajec w Niedzicy stanowi jeden z najcenniejszych, znajdujących się w Polsce zabytków obronnych. Z Niedzickim zamkiem wiąże się tajemnica tak zwanego testamentu Inków. W czasie konkwisty potomkowie możnych inkaskich rodów, aby ratować skarby zgromadzone przez swe ludy postanowili zatopić je w leżącym wysoko w Andach jeziorze Titicaca.

Kościół w Dębnie

Kościół w Dębnie

Drewniany kościół 15km od naszego hotelu.

Kościół św. Michała Archanioła w Dębnie to gotycki, drewniany kościół parafialny w Dębnie Podhalańskim wpisany wraz z innymi drewnianymi kościołami południowej Małopolski na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  Wyróżnia się sylwetką praktycznie niezmienioną od czasów budowy, wkomponowaną w krajobraz, i wyjątkowo cennym wyposażeniem (np. dzwonki z ok. V wieku), a także unikatową polichromią pochodząca z około 1500 roku, najstarszą, w całości zachowaną w Europie, wykonaną na drewnie. Niewątpliwie jest to najlepiej zachowana tego rodzaju polichromia w Polsce. Jest wykonana w 33 kolorach i zawiera aż 77 motywów w 12 układach.

Zamek Lubownia

Zamek Lubownia

Zamek Lubownia (Hrad Ľubovňa) wznosi się nad miastem Stara Lubownia w północno-wschodniej części regionu Spisz na wapiennym wierzchołku o wysokości 711 m.n p.m. W przeszłości spotykały się tu koronowane głowy państw, były w nim ukryte polskie skarby koronacyjne, był w nim więziony Maurycy Beniowski, słynny szlachcic, podróżnik i król Madagaskaru.

Czerwony Klasztor

Czerwony Klasztor

Czerwony Klasztor to jedna z najsłynniejszych budowli sakralnych usytuowanych w Pieninach. Z okresu, kiedy Czerwony Klasztor był w rękach zakonników kamedułów pochodzą wybitne dzieła księgarskie. Na szczególną uwagę zasługują dzieła dwóch mnichów, którzy rozsławili Czerwony Klasztor swymi dokonaniami - Romualda Hadbavnego i brata Cypriana. Brat Cyprian zgromadził w nim blisko 300 okazów roślin z Pienin oraz Tatr. Wszystkie opisał dodatkowo w językach greckim, łacińskim, niemieckim, polskim oraz słowackim. Legenda głosi, że ten wybitny mnich był także autorem aparatu do latania (czegoś na kształt dzisiejszej lotni). Podobno latał na nim ze szczytu Trzech Koron, docierając w ten sposób nawet do Morskiego Oka w Tatrach

Turystyka górska

Trzy Korony

Trzy Korony

Trzy Korony - jedno z najatrakcyjniejszych turystycznie miejsc w Pieninach. Z platformy widokowej na Okrąglicy, opadającej na Rówień koło Dunajca 500-metrową przepaścią, doskonały widok na przełom Dunajca i obszar Pienińskiego Parku Narodowego, a także na Tatry, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki i Magurę Spiską. Przy dobrej pogodzie widać odległą o 63 km Babią Górę.

Sokolica

Sokolica

Sokolica - nazwa szczytu pochodzi od tego, że dawniej gniazdowały w niej sokoły. Północne stoki porasta las bukowo-jodłowy, na szczycie występują reliktowe sosny (najstarsza ma ok. 500 lat). Natomiast południowe, skalne ściany opadają prawie pionowo, uskokami w 310-metrową przepaść do przełomu Dunajca.

Wąwóz Homole

Wąwóz Homole

Wąwóz Homole to jedna z największych przyrodniczych atrakcji Pienin. Jest to głęboko wcięty, stromościenny wąwóz w Małych Pieninach na obszarze wsi Jaworki. Skalna część wąwozu jest V-kształtna i osiąga długość 0,8 km. Po wąskim dnie doliny płynie potok Kamionka. Na uwagę zasługują tutaj przede wszystkim jego niezwykłe i malownicze kaskady, które wprawiają w zdumienie. Stanowią one niebywałą inspirację dla artystów.

Turystyka rowerowa

Velo Czorsztyn

Velo Czorsztyn

Nad Jeziorem Czorsztyńskim w Małopolsce powstała nowa, prawie 30-kilometrowa trasa rowerowa. Naturalne położenie, okoliczne atrakcje, standard powstałych dróg rowerowych i ogrom wykonanych wokół nich prac każą widzieć nową trasę - jako już trzecią w Małopolsce, po Szlaku wokół Tatr i Velo Dunajec - w gronie najciekawszych szlaków rowerowych w Europie. Trasie, oficjalnie nazywanej “Wokół Jeziora Czorsztyńskiego”, rowerzyści nadali bardziej praktyczny przydomek “Velo Czorsztyn”. Szlak wiedzie w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora, jest pozbawiony większych przewyższeń i cały czas towarzyszy równoległej, czasem mocno poszarpanej linii brzegowej jeziora. 

Velo Dunajec

Velo Dunajec

Velo Dunajec przebiega przez tereny Pienin, Tatr i Beskidów. Biegnie wzdłuż Dunajca, Jeziora Czorsztyńskiego, przez teren Pienińskiego Parku Narodowego oraz Sądeckiego Parku Etnograficznego. Jadąc trasą Velo Dunajec odwiedzimy między innymi: Zakopane, Nowy Targ, Niedzicę, Sromowce, Szczawnicę, Krościenko, Łącko, Stary i Nowy Sącz, Rożnów, Czchów, Biskupice, Ostrów, Wietrzychowice.

Szlak wokół Tatr

Szlak wokół Tatr

Na odrobinę bardziej odważnych rowerzystów, którzy zechcą przedłużyć pobyt na Podhalu, czeka przepiękny Szlak wokół Tatr, którego północny odcinek można również połączyć z rowerowym pobytem nad Jeziorem Czorsztyńskim. Fragment tatrzańskiej trasy z Nowego Targu przez Dursztyn do Kacwina biegnie równolegle do południowego odcinka Velo Czorsztyn i połączony z nim utworzy około 60-kilometrową trasę pełną wspaniałych widoków na Tatry, Pieniny i Gorce.

Narciarstwo

Pieniny są również atrakcyjnym miejscem dla amatorów „białego szaleństwa”. Powstaje coraz więcej ośrodków narciarskich z profesjonalnie przygotowanymi trasami zjazdowymi i biegowymi. Największe z nich to kompleks narciarski na Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej, Czorsztyn-ski na górze Wdżar w Kluszkowcach, Palenica i Szafranówka w Szczawnicy oraz Polana Sosny w Niedzicy.

Atrakcje w okolicy:

Park rozrywki Spiska Kraina
Plaża w Niedzicy
Wędkarstwo
Rafting
Jaskinia Bielańska  ( Słowacja )
Ścieżka koronami drzew ( Słowacja )
Terma Bania – baseny termalne